Zaměstnavatel – jak se chovat ke svým zaměstnancům a podřízeným? 2

Povýšení nebo rozhodnutí začít podnikat může přijít po dlouhé době a úvaze. Dostanete v práci manažerskou pozici, kde vám kromě důležitých úkolů svěří také tým zaměstnanců. Podnikání začíná prosperovat, nestíháte a tak si k sobě najmete jednoho nebo více zaměstnanců. Se zaměstnanci a podřízenými přichází jistá zodpovědnost. Musíte vytvořit takové prostředí, kde se jim bude dobře pracovat a zároveň být stále tím šéfem! Jak k podřízeným a zaměstnancům přistupovat, aby byli spokojení?

Jasné a stručné požadavky

Se svým týmem nebo podřízenými máte jasný plán? Chcete firmu někam posunout a pomoci ji nahoru? Definujte jasně a stručně, co po zaměstnancích chcete. Ukažte jim, jaká je vaše dlouhodobá strategie, jaké jsou cíle, jak jich dosáhnout i to, jaké krátkodobé úkoly, termíny a vše ostatní máte. Jasný cíl může mít jedině jasnou cestu.

Šéf je průvodce i pomocník

Ač jste šéfem nebo nadřízeným, musíte si zachovat lidský přístup a umět pomoci, když vás o to požádá zaměstnanec nebo podřízený. Neví si s něčím rady? Ať přijde. Ovšem pozor, musí to mít své hranice, protože pak nebudete během dne dělat nic jiného, než trávit čas s podřízenými, konzultovat a řešit.

Přijetí zpětné vazby

Zaměstnanci a podřízení vám mohou dávat zpětnou vazbu a je na vás, jak to přeberete a pochopíte. Schopnost sebereflexe je důležitá, umět se objektivně zhodnotit a přijmout nedobrou zpětnou vazbu je klíč k úspěchu.