Zaměstnavatel – jak se chovat ke svým zaměstnancům a podřízeným? 1

Povýšení nebo rozhodnutí začít podnikat může přijít po dlouhé době a úvaze. Dostanete v práci manažerskou pozici, kde vám kromě důležitých úkolů svěří také tým zaměstnanců. Podnikání začíná prosperovat, nestíháte a tak si k sobě najmete jednoho nebo více zaměstnanců. Se zaměstnanci a podřízenými přichází jistá zodpovědnost. Musíte vytvořit takové prostředí, kde se jim bude dobře pracovat a zároveň být stále tím šéfem! Jak k podřízeným a zaměstnancům přistupovat, aby byli spokojení?

Spravedlnost pro všechny

Možná budete mít zaměstnance nebo podřízené, které budete mít raději pro jejich lidskost a jiný přístup, s nimiž si sedíte více. Naopak také budou ti, kteří vám do oka zrovna dvakrát nepadli. Stejný metr pro všechny je základ dobrého šéfa. Když se něco nesplní, je vinen celý tým, když se něco povede, je to pro celý tým. Všem se musí měřit stejně.

Zastání

Máte vy sami nad sebou manažera nebo se k vám dostala kritika od zákazníků nebo jiných lidí? Je důležité se svých podřízených nebo zaměstnanců zastat. Nezbavte se zodpovědnosti jako manažeři, schopnost tým obhájit a stát si za nimi je klíčová. Mezi podřízenými či zaměstnanci vám to přinese plusové body, které jsou pro vás dobré. Kritiku odmítnout a postavit se za práci dnes málokdo umí.