Muži a krize středního věku – jaké signály na sobě můžete pozorovat? 1

Slýcháváte o tom od svých kamarádů, vidíte to v televizi. Krize středního věku. Na ní se dá s oblibou svést spoustu věcí – milenka, drahé auto, motorka, změna oblékání, výpověď z práce, zkrátka cokoliv, co se nepovažuje za standardní chování. Připadají vám všichni okolo najednou nudní? Jako mávnutím kouzelného proutku se z nich stali usedlí jedinci, kteří na vše rezignovali. Vy však máte život před sebou!

Pětina lidí

Krize středního věku může poznamenat asi pětinu lidí a všechno, co až doposud byl zajetý stereotyp, ve kterém vám bylo dobře, se najednou mění. Každé píchnutí automaticky znamená smrtelnou chorobu, každý plán z mládí se musí realizovat. Jak poznat, že krize středního věku probíhá právě u vás?

Rekapitulace a následná sonda

Rekapitulujete si svůj dosavadní život a vidíte jednu katastrofu za druhou? Nic se nepovedlo, život protekl mezi prsty, nic jste z něj neměli. Děti opouští domov, zůstáváte sami s partnerem a vlastně jste si nic neužili.

Nuda a únava životem

Nic se vám nechce? Děti vás lákají na výlet s vnoučaty? Nebo vás kamarádi chtějí vzít na pivo? Nechcete jít nikam, protože tam budou lidi, bude tam hluk, s dětmi je práce a podobně. Raději sedíte doma, rochníte se v sebelítosti a nudě. Říkáte si, jak na vás všichni kašlou..