Únava v zimě – jak zůstat aktivní a mít energii?

Podzim je v plném proudu, za chvíli tady máme zimu. Den se zkracuje, ráno se pozdě rozednívá a zase brzy stmívá. Je zima, lidé se choulí do kabátů, bund, za chvíli přibudou čepice, šály a rukavice. S podzimem na mnoho lidí přichází depresivní či smutná nálada, nejednou se hovoří o podzimní depresi. Přichází únava, nic se vám nechce, chybí motivace, energie. Jak si energii udržet a zůstat i v zimě aktivní?

Pohyb na čerstvém vzduchu

Dělá hodně – nejen pomáhá vašemu zdraví, ale prokrvuje mozek, zlepšuje soustředění, pomáhá odbourávat stres a je dobrou prevencí proti chmurám. Vyjděte si do přírody, na procházku s dětmi, do hor, se psem nebo sami, podle libosti. Vrátíte se spokojenější, v lepší náladě a příjemně unavení.

Kvalitní spánek

Jste unavení a cítíte, že se vám chce neustále spát? Možná je někde problém. Spíte u televize? Sledujete televizi těsně před spaním nebo koukáte do mobilu v posteli? To všechno může mít na spánek vliv.

Sport

Jděte si zaplavat, zacvičit jógu, do posilovny nebo se projít. Aktivita a pohyb umí udělat opravdu hodně! Napomáhají lepší náladě, budete cítit příjemnou fyzickou únavu a navíc protáhnete celé tělo!