Cíle a sny – jak si je stanovit?

Chcete jen tak bezcílně proplouvat životem, živořit, být stále na někom závislí – ať už na partnerovi nebo na zaměstnavateli, který vám měsíc co měsíc dává výplatu? Nebo raději vezmete věci do vlastních rukou? V životě něčeho dosáhnete a dokážete, že máte na víc? Cíl a sen je krásná věc, ale když na něm nebudete pravidelně pracovat, nic se nestane.

Seberealizace, která začíná od vás

Sledujete, jak ostatní rostou a sílí? Chcete něco podobného? Není nic jednoduššího, než se pustit do práce. Ze všeho nejdřív musíte zjistit, co chcete a jak na to. Odhodlání a síla je to, o co se často budete opírat. Získáte jasnou představu, čeho chcete dosáhnout, co chcete dělat nebo kde se vidíte. Pak už je jen na čase udělat první krok.

Náš tip: Nezapomeňte „posilovat“ i mozek. Hrajte třeba šachy, pokud nevíte, jak na to, pomohou vám šachové knihy a literatura, najděte si soupeře a trénujte strategii. Uvidíte, že šachy jsou zároveň skvělou „posilovnou pro mozek“ a skvělou relaxací.

Buďte konkrétní

Ke svému cíli přistupujte nanejvýš konkrétně. Budu podnikatel, cestovatel, překladatel a další a další. K tomu, abych se jím stal, musím mít a umět to či ono. Jakmile takto definujete věci, které musíte udělat, hned se vám bude pracovat daleko lépe. Přesná cesta a přesný cíl.

Proč vstávat?

Mít ráno důvod, proč vstávat je důležité. Při cestě za svým snem nezapomínejte také na odpočinek, rodinu, volný čas a podobně. Snadno může přijít vyčerpání nebo dokonce syndrom vyhoření.