Chorvatsko je stále oblíbenou destinací nejen Čechů

Když se v Česku řekne „Chorvatsko“ mnoho Čechů si vzpomene na svou vlastní dovolenou. A když nevlastní, téměř jistě mají v okolí někoho, kdo v Chorvatsku byl. Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace k trávení dovolené již několik let. Nejsou to jen nízké ceny, co láká turisty k opakované návštěvě této přátelské a slunné země, i když to může být nejlevnější dovolená.

Západy slunce v Šibeniku

Šibenik je historické město ležící ve střední Dalmácii. Je považován za politický, vzdělávací, průmyslový a dopravní uzel. Je to nejstarší původní chorvatské město na břehu moře a má středověké centrum. Je to důležitý přístupový bod na ostrovy Kornati a do národního parku Krka, takže je ideální zastávkou na výlet. Prozkoumávání kamenného labyrintu uliček a strmých zadních uliček vás bude bavit a je tu spousta míst, která můžete navštívit. Projděte se kolem katedrály sv. Jakuba a kostela sv. Jana nebo si získejte vstupenku do Muzea vítězství, kde se dozvíte o protifašistickém boji v Dalmácii. Šibenik je krásně zachovalé město a pozorování západu slunce nad Jadranem bude krásným místem, které bude jedním z vrcholů celého vašeho výletu.

Podmanivé město Trogir

S více než 2300 letou historií je toto malé město prosycené historickou architekturou a útulnými uličkami, které lze popsat pouze jako vzbuzující úctu. Je to kousek od Splitu, takže je to snadná zastávka na vaší cestě. Tento klenot na Jadranu je od roku 2007 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a bude klidnou zastávkou vašeho výletu. Zájezd Chorvatsko nabízí do mnoha měst a destinací.

Přístav Split

Split je druhé největší chorvatské město a je výjimečné svým spojením starověkého a moderního. Toto bujné město je vždy živé a vyvažuje tradici s moderností. Zde můžete navštívit Diokleciánův palác zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a stát se svědky jedné z nejpůsobivějších římských památek na světě, která byla postavena před více než 1700 lety. Podívejte se na sloupovou slávu katedrály sv. Domnia a projděte se po lesoparku Marjan. Dny ve Splitu setměním rozhodně nekončí, protože desítky barů, restaurací a obchodů fungují až do časných ranních hodin.

Ubytování na cestě po Chorvatsku si můžete zajistit na prověřeném webu ubytovanivchorvatsku.cz