Podpantoflák – jak poznat, že jím jste?

Vztah a zamilování jsou krásné věci, bez kterých by život nebyl takový, jaký je. Mít někoho vedle sebe, žít s ním, užívat si života, plánovat budoucnost, ale také postarat se o potřeby druhého. To jsou věci, které spolu sdílíte, pomáháte si v tom špatném období, těšíte se z úspěchů a radostí. Někdy však jeden z partnerů mívá navrch a snaží se až nezdravě ovládnout život druhého. Jak poznat, že jste pod pantoflem?

Signály, které jsou varování

Poznáváte se v některých z těchto signálů? Říkáte si, že je to přesně to, co vám přítelkyně dělá, co zakazuje nebo co můžete a musíte? Vztah je krásná věc, ale pozor na tyto signály. Mohou být varováním.

Neustálá kontrola – kde jsi, s kým jsi, kdy přijdeš, kam jdeš. Náhodou potkáte kamaráda, který vás pozve na pivo, ale vy dopředu musíte napsat přítelkyni a žádat ji o „dovolení“.

Omluvné dárky – jdete s kamarády a nezavoláte? Trochu se to zvrtne, jednou za čas, a vy přijdete domů v podroušeném stavu a nad ránem? Čeká vás doma uražené mlčení nebo výčitky, které musíte žehlit dárečky.

Řídíte se jen jejími plány – raději máte dovolenou v horách, ale přesto ji trávíte na pláži? Chcete si koupit modré auto, ale nakonec platíte červené? Chcete si koupit nový mobil, ale raději investujete do nástěnného obrazu?