Cíle a sny – jak si je stanovit?

Chcete jen tak bezcílně proplouvat životem, živořit, být stále na někom závislí – ať už na partnerovi nebo na zaměstnavateli, který vám měsíc co měsíc dává výplatu? Nebo raději vezmete věci do vlastních rukou? V životě něčeho dosáhnete a dokážete, že máte na víc? Cíl a sen je krásná věc, ale když na něm nebudete pravidelně pracovat, nic se nestane.

Seberealizace, která začíná od vás

Sledujete, jak ostatní rostou a sílí? Chcete něco podobného? Není nic jednoduššího, než se pustit do práce. Ze všeho nejdřív musíte zjistit, co chcete a jak na to. Odhodlání a síla je to, o co se často budete opírat. Získáte jasnou představu, čeho chcete dosáhnout, co chcete dělat nebo kde se vidíte. Pak už je jen na čase udělat první krok.

Buďte konkrétní

Ke svému cíli přistupujte nanejvýš konkrétně. Budu podnikatel, cestovatel, překladatel a další a další. K tomu, abych se jím stal, musím mít a umět to či ono. Jakmile takto definujete věci, které musíte udělat, hned se vám bude pracovat daleko lépe. Přesná cesta a přesný cíl.

Proč vstávat?

Mít ráno důvod, proč vstávat je důležité. Při cestě za svým snem nezapomínejte také na odpočinek, rodinu, volný čas a podobně. Snadno může přijít vyčerpání nebo dokonce syndrom vyhoření.