Základní suplementace pro růst a zdraví svalů po silovém výkonu

Chcete mít zdravé, výkonné nebo jen zkrátka pohledné svalstvo? Pak jej nejde vytvořit pouze stravou nebo kardio cvičením, ale je potřeba přidat něco víc. Tím něčím je silový výkon, který při vysokém přetížení za krátký čas nutí svaly růst.

Vedle toho je ale potřeba dávat pozor na to, aby takto stimulované svaly měly dostatek kvalitních živin pro svůj rozvoj. To je pochopitelně důležité zařídit prostřednictvím standardní stravy. Mnohdy nám ale mohou zároveň i pomocí suplementy, které podpoří svaly po silovém výkonu ještě mnohem víc!

Proteinové suplementy jsou naprostý základ

Všechno, co se týká svalů se do velké části točí vždycky kolem proteinů, jejich množství, dávkování a složení. Proteiny, chcete-li bílkoviny, jsou základním stavebním kamenem pro odolné a zdravé svalstvo. Bez nich to zkrátka nejde a nefunguje. Proto bychom měli mimo opravdu kvalitní bílkovinné stravy zabrat do výživy také některé druhy proteinů. Většinou jsou nejlepší volbou proteinové nápoje, protože nabídnou opravdu velice rychlou suplementaci, kvalitní množství i druh proteinu, a přitom jsou cenově dostupné a můžete si je brát kamkoliv. Mnohdy je ale rozdíl, zdali zvolíte whey proteiny, nebo nějakou jinou variantu. To je individuální na vašem těle i vašich potřebách.

Případnou náhradou mohou být i mnohem menší snacky, které nám poslouží jako zdroj kvalitních bílkovin. Typickým příkladem nám může být například proteinová tyčinka, která v sobě obsahuje opravdu neskromné množství stavebních látek, přičemž je malá, a navíc většinou i chutná.

Pomozte tělu s regenerací

Princip silového výkonu a svalového rozvoje je pro naše tělo mírně drastický. Víceméně nám jde o to, abychom cvičením sval dokázali jemně potrhat. Díky tomu také pálí a bolí. Jenže tím, že tohle uděláme, naše tělo zregeneruje a posílí danou oblast, aby tomu předešlo. Takhle se buduje objemnější svalová hmota. Pomoci s regenerací je ale něčím, na co i zkušení buildeři a sportovci prostě zapomenou. Pomoci přitom mohou jednoduché doplňky, jako je BCAA nápoj, nebo suplementy jako HCA, které jsou pouze jinou variantou komplexu aminokyselin.