VENKOVNÍ SAUNY JSOU SKVĚLÉ PRO REGENERACI UPROSTŘED PŘÍRODY

Člověk byl stvořen přírodou, a měl by s ní žít v harmonii. Venkovní sauny jsou typické pro severské země, hlavně Finsko, Litvu, Lotyšsko a Estonsko. Jedná se o saunu vybudovanou ve volné přírodě, nejčastěji na břehu nějakého vodního toku, jezera, řeky či rybníku, který slouží zároveň jako ochlazovací lázeň.

Vy si tento skvost můžete pořídit třeba na vaši zahradu. V dnešní době už to není žádný problém. Pokud si nevíte rady, obraťte se na naši firmu. Stačí, když nám sdělíte své sny, a my už se postaráme o vše ostatní. Prodiskutujeme s vámi veškerá vaše očekávání, navrhneme saunu na míru, zajistíme její montáž a rady ohledně provozu a údržby, doladění všech detailů k dokonalosti je samozřejmostí.

finské sauny

Že se bojíte, aby vám venkovní sauna nezkazila vzhled zahrady a nepůsobila jako kýč? Nesmysl. Sauna mívá nejčastěji vzhled malého dřevěného domku, takže na první pohled nemusí být vůbec poznat, že se jedná o jiný objekt, než o chatku. Základem venkovní sauny je pevný rovný základ, nejlépe betonová odizolovaná deska, případně betonové patky. Je možno zrekonstruovat i stávající zahradní domek. Sauna může mít podobu dřevostavby, i když poněkud specializované. Vzhled stavby se potom dá vyzdvihnout nebo naopak potlačit vhodně zvolenou zelení.

Důležité je zkonzultovat také její umístění. Lze zabudovat prakticky kamkoli na zahradu, jen je třeba pamatovat na snadnou dostupnost ochlazovací lázně (bazén, rybníček, venkovní či vnitřní sprcha, koupací sud nebo káď). O to se nemusíte starat, pomůže vám odborník z naší firmy.

Pro váš maximální komfort a pohodlí je třeba myslet také na místnost pro odpočinek. Lehátka můžete instalovat dovnitř budovy, částečně pod střechu anebo ven pod širé nebe. Je velice příjemné si po celém saunovém procesu lehnout na čerstvý vzduch a relaxovat. Právě pro tyto chvíle, které vám přináší pohodu, odpočinek, a tolik potřebnou regeneraci, se jistě vyplatí o pořízení vlastní venkovní sauny alespoň uvažovat. Obraťte se na nás, zjistěte si možnosti a my vám zaručujeme, že nebudete litovat.