Když k moři, tak do Chorvatska. Proč se vyplatí jet na letní dovolenou právě k Jadranu?

Chorvatsko patří bezesporu k nejoblíbenější letní destinaci u moře, a to nejen pro české turisty. Jadran láká na svou průzračnou vodu, místní lidé jsou milí a přívětiví, a ať už jedeme z jakéhokoliv koutu republiky, jsme tam za pár hodin. Proč ještě se vyplatí vyrazit k moři právě do Chorvatska?

To jinde nezažijete aneb všechno krásné na jednom místě

Pokud se už nyní s rodinou radíte, kam na dovolenou k moři vyrazíte příští rok, možná také zvažujete oblíbenou destinaci – Chorvatsko. A určitě je to dobrá volba. Chorvatsko je zemí, ze které už na první pohled dýchá historie. Tolik zajímavých a dochovaných památek jen tak někde nenajdete. Když se k tomu přičte průzračně čisté moře, nádherné pláže i odlehlé ostrovy, je opravdu z čeho vybírat. A to přitom máme Chorvatsko doslova za rohem. Země se může pyšnit nejen svou bohatou historií, ale také kulturou, na kterou jsou Chorvati náležitě pyšní. Stojí za to projet si zemi křížem krážem, protože v žádném jejím koutě se nebudete nudit.

Nemusíte se držet jen moře

I když popojedete trošku hlouběji do vnitrozemí, máte se na co těšit. Cesta do Chorvatska trvá autem jen pár hodin a autem pak můžete prozkoumat bohatství celého Chorvatska snadno a rychle. Pokud vás přestane bavit polehávání na pláži a bronzu nachytáte dostatek, určitě neopomeňte návštěvu slavných Plitvických jezer, ty získaly obrovskou popularitu díky filmům o indiánském náčelníkovi, ale jedná se jen o jeden z mnoha národních parků, kterými Chorvatsko disponuje. Krásný výlet do pohoří nabízí například Národní park Paklenica, zde ve skalních stěnách hnízdí i velmi vzácný sup bělohlavý.

Najíte se, pobavíte se, a hlavně se domluvíte

Kromě toho, že o zážitky v Chorvatsku skutečně není nouze, je potřeba vzít v úvahu i další výhody, které tato země pro české turisty nabízí. Když se jede do zahraničí, je dobré umět nějaký jazyk, abychom se domluvili. S Chorvaty ale můžete klidně mluvit i česky a oni vám budou rozumět. Jídlo i pití je zde také za přijatelnou cenu, i když na místním pivu si pravý Čech asi moc nepochutná. Za ochutnání stojí místní speciality jako čevapčiči, sušená šunka pršut i ostatní delikatesy, které jsou inspirovány středomořskou kuchyní. Chorvati mají také skvělé víno a za zmínku stojí i místní pálenka, zvaná rakije.

Chorvatsko je skutečný ráj.