Jak na výběr kvalitního autobazaru v Praze? Buďte pozorní!

Mnoho řidičů, kteří se rozhodnou koupit ojetý vůz v autobazaru, se především zaměřuje na samotný stav vozu. To je pochopitelně velice důležité, ale je také podstatné, abyste si vybrali takový autobazar, kde koupíte pouze kvalitní prověřené vozy. Pokud totiž vstoupíte do bazaru, který už na první pohled nepůsobí důvěryhodně, nemůžete pravděpodobně očekávat, že vozový park na tom bude o moc lépe. Pojďme se tedy podívat na to, jak takový dobrý autobazar vlastně poznáte.

Všímejte si detailů

Obecně se situace na trhu s ojetými vozy rok od roku zlepšuje a rozhodně už nežijeme v divokých 90. letech. Přesto je však stále vhodné být na pozoru. Už při vstupu do autobazaru byste si měli všímat, nakolik je prodejce ochotný a zda mu nečiní problém vyhovět vašim požadavkům. Podívejte se dobře po nabízených vozech, které by neměly být na první pohled ve špatném technickém stavu. Dobré autobazary samozřejmě také nabízejí pouze automobily, které mají platnou STK. To vše jsou indicie, které vám pomohou při výběru autobazaru, kde pravděpodobně koupíte také dobrý ojetý vůz.

Vybíráme ojeté vozidlo

Výběr ojetého vozu je často ekonomickým rozhodnutím, kdy zkrátka nechcete utrácet za nové, které rychle ztratí svou hodnotu. Nebo zkrátka máte v životě jiné priority, než je nový automobil. Také ojetý vůz by však měl především dobře sloužit a nestát po většinu času v servisu. Dobrý prodejce by vám měl umožnit prohlédnout si vůz například s technikem. Neměl by mít problém s tím, aby vám doložil původ vozidla. Zde je zejména podstatné, aby vozidlo:

  • Nebylo v majetku leasingové společnosti
  • Nepocházelo z trestné činnosti

Zejména v dnešní době je potřeba si tyto skutečnosti důkladně ověřit, protože by to mohlo znamenat do budoucna velké problémy. Pokud však vsadíte na kvalitní pražský bazar ojetých automobilů, rozhodně můžete počítat se vstřícným jednáním. Oslovit vás rovněž může třeba nabídka služeb, jako je zpětný leasing bez poplatku nebo sjednání výhodného povinného ručení či havarijního pojištění.