Víte, jak vybrat správné pneumatiky pro váš automobil?

Nákup pneumatik pro váš automobil se může zdát snadný. Každý ví, že jsou letní a zimní. Ovšem to nejsou jediné aspekty nákupu, na které je potřeba se soustředit. Nesprávný výběr může zhoršit výběr vašeho automobilu a snižuje se jeho schopnost vyrovnat s výkyvy počasí.

Mějte na paměti, že pneumatiky se mají vyměňovat přibližně každé 3 – 4 roky.

Typy pneumatik

Většina pneumatik automobilů spadá do tří hlavních typů: celosezónní, letní a zimní. Mnoho lidí nakupuje celoroční pneumatiky, protože je to jednodušší a levnější než nákup jedné sady na zimu a jiné na léto.

Celoroční automobilové pneumatiky poskytují dobrý, dobře zaoblený výkon, ale v žádném případě nejsou nikdy vynikající. Letní pneumatiky poskytují ovladatelnost a brzdění za sucha / za mokra, ale mají špatnou trakci na sněhu. Naproti tomu zimní pneumatiky mají vynikající trakci na sněhu, ale v horku špatně přilnou k vozovce.

Jaký typ potřebujete?

  • Celoroční pneumatiky mají dobrou přilnavost za každého počasí a dlouhou ujetou vzdálenost, jsou obvykle vhodné pro běžné automobily a SUV.
  • Extrémně výkonné celosezónní a letní pneumatiky se běžně dodávají pro sportovní vozy a výkonné sedany. Rozlišování celosezónních a letních pneumatik může být náročné a může vyžadovat přiblížení se na webové stránky výrobce.
  • Zimní / sněhové pneumatiky lze snadno identifikovat symbolem hory a sněhové vločky zobrazeným na boční stěně pneumatiky. Navíc běhoun je hlubší než celoroční pneumatiky se spoustou štěrbin. Při nakupování si nezapomeňte koupit zimní pneumatiky v sadách po čtyřech, abyste optimalizovali brzdění a ovládání.

Priority při nákupu pneumatik

Výzkum ukazuje, že lidé si často vyberou pneumatiku pro přímou výměnu, když je vůz stále relativně nový. Správná alu kola je doplňují. Ale jak auto stárne, lidé se více přiklánějí k přechodu na jiný model založený na výkonu nebo ceně.