Sportovní sázení vs obchodování na burze

Český loterijní zákon sice na sportovní sázení stále nahlíží jako na hazardní hru, ve spoustě západních zemí se však od tohoto trendu ustupuje. Důvod je jasný. Většina lidí tak nějak tuší, že pokud se k sázení postavíte tím správným způsobem, může se jednat o zdroj obživy. A ten by měl být daněn, podobně jako třeba obchodování na burze.

Ziskové sázení má s obchodováním na burze i další podobnosti. Ziskové sázení není o tom sázet na vítěze s velmi nízkým kurzem, stejně jako obchodování na burze není o tom, abyste skupovali cenné papíry profláknutých firem. Týmy jako je Sparta Praha, případně společnosti, jako je Apple, jsou totiž v povědomí široké veřejnosti. To znamená, že na ně ve velkém sází (nebo je ve velkém skupuje) většina lidí, pročež jsou kurzy na ně (či ceny) značně nevýhodné.

Cílem ziskového sázení či obchodování na burze jsou výhodné kurzy, respektive ceny. Pokud se nabízí výhodný kurz, vyplatí se vsadit i na outsidera (nebo koupit akci zcela neznámé společnosti). Vše je o poměřování pravděpodobnosti a ceny, případně rizik a možných zisků.

Co je potřeba k uzavření výhodného obchodu?

Abyste mohli uzavřít výhodný obchod na burze, musíte dobře znát danou problematiku (zákulisí dané společnost, daného odvětví atd.), případně se musíte orientovat v pohybu ceny (technická analýza). Uzavřít výhodný obchod v sázkové kanceláři je přitom stejné, musíte tedy dobře znát všechny týmy či závodníky, kteří se daného události zúčastní, případně musíte být schopni odhalit příležitost podle pohybu kurzů.

V sázení, na rozdíl od obchodování na burze, však existují i další způsoby, ke kterým nepotřebujete znát vůbec nic. Jedná se buď o porovnávání kurzů nabízených v jednotlivých sázkových kanceláří s cílem najít cenu, která je řádově vyšší, než u ostatních sázkovek, případně o sázkové programy hledající příležitosti výhodné sázky automaticky.

Sázení vs obchodování na burze – závěr

Z informací výše vyplývá, že ze sportovního sázení se při správném přístupu může stát seriózní zdroj příjmu podobně, jako při obchodování na burze s tím rozdílem, že k dosažení zisku nepotřebujete žádné detailní znalosti sportovního prostředí, pouze informaci o tom, kam se obrátit.