Proč jsou turbodmychadla tak drahá?

Turbodmychadlo se stále častěji stává běžnou součástí vozů. Jde o velmi praktický a užitečný komponent. Turbodmychadlo je poháněno výfukovými plyny a jeho účelem je stlačovat vzduch, který vstupuje do motoru a zvyšovat tak jeho objemovou účinnost. Tím, že turbodmychadlo zvyšuje tlak vzduchu, který vstupuje do motoru, tak tím zvyšuje i jeho měrnou hmotnost. Do motoru je tedy možné při stejných otáčkách dostat více paliva při zachování stejného poměru směsi.

Proč je vlastně turbodmychadlo tak drahé? Jde o velmi precizně vyrobenou součástku, která musí vydržet obrovské zatížení. Hřídel turbíny, která je v turbodmychadle, se může otáčet rychlostí až 300 tisíc otáček za minutu. Běžné kuličkové ložisko by takové zatížení nevydrželo a tak se používá fluidní ložisko. Ložisko je mazáno neustále tekoucím olejem. Po celou dobu je turbodmychadlo vystaveno také vysokým teplotám a tlaku. Pořizovací ceny turbodmychadel jsou proto tak vysoké. Vzhledem k ceně turbodmychadel se nevyplatí při poškození kupovat nová, ale dělají se jejich repase. Repasovaná turbodmychadla jsou podstatně levnější a je možné si je obstarat na webu https://www.turboexpert24.cz/

Repase turbodmychydel se vyplatí

Regenerace turbodmychadel je vždy nesrovnatelně levnějším řešením než pořízení nových turbodmychadel. Repase je v oblasti automobilových dílů velmi populární, vůz se skládá z obrovského množství součástek a ne každé je potřeba po dosloužení vozidla zlikvidovat. Když dělají repasi odborníci, tak ji dělají tak kvalitně, že se dají repasované díky porovnávat s novými díly. Repase pomáhá šetřit peníze, provozování vozidla je už tak poměrně drahé, od pravidelných oprav až o péči o jeho vzhled a podobně, tak je zbytečné kupovat vždy nové díly, když jsou repasované díly mnohem levnější.

Na webu turboexpert24.cz je možné velmi levně nakoupit repasovaná turbodmychadla pro váš vůz. Tento web má mnoho spokojených zákazníků, můžete se k nim snadno přidat. Podle značky vozu a modelové řady si na webu snadno a rychle najdete vhodné turbodmychadlo. Web je velmi přehledně rozdělený, takže vám hledání zabere jen krátkou chvíli. Také se zde dozvíte mnoho důležitých informací ohledně turbodmychadel a pokud byste měli jakékoliv dotazy, můžete web kontaktovat a zeptat se. Pořízením repasovaného turbodmychadla můžete ušetřit až 70% oproti pořízení nového. Kromě turbodmychadel můžete na webu za výhodné ceny pořídit také sady těsnění turbodmychadel a regulační ventily turbodmychadel. Vždy se vyplatí tento sortiment pořizovat pouze ve specializovaném eshopu, kde svému sortimentu opravdu rozumí.