Octavia číslo čtyři aneb ideální společník do města

Bez automobilu si už někteří z nás opravdu neumějí představit život – doprava do práce autobusem je už nepředstavitelná a vlastní vůz je už součástí standardu každé domácnosti. Jde o pohodlí, pocit soběstačnosti a řadu dalších věcí.

Na automobil máme také určité nároky, rozhodně se nespokojíme s nějakou druhou ligou, chceme, aby neměl velkou spotřebu paliva a ovládal se také co možná nejjednodušeji. Přesně tyto požadavky splní moderní Škoda Octavia čtvrté generace, atraktivní novinka českých silnic…

Víc prostoru pro zavazadla, větší pocit bezpečí

Od třetí generace se ta čtvrtá příliš neliší, pokud jde o šířku nebo délku, ale třicet litrů zavazadlového prostoru navíc určitě potěší, nejen když se vypravíte na delší rodinnou dovolenou nebo nějaký velký nákup. Nyní bude totiž pro zavazadla a další věci připraveno až 640 litrů prostoru!

To samozřejmě není vše, protože nová Škoda Octavia 4 nabídne přehledné ovládání pomocí tabletu – usednout poprvé za volant je tak usnadněno začátečníkům i pokročilejším. Proč vše dirigovat složitě a mechanicky, postaru, když je tu inovace ulehčující život řidičům i spolujezdcům? Je pravda, že historické modely Škodovky jsou pastva pro oko, ale pokrok je samozřejmě také žádoucí.

O bezpečnost je skutečně dobře postaráno…

Moderní vozidla se umí postarat o dokonalé bezpečí všech pasažérů a Škoda Octavia čtvrté generace pochopitelně není žádnou výjimkou. Asistent vyhýbání, Front Assist, který ochrání chodce a sedmička airbagů v základní výbavě, to je skutečný důkaz místo slibů.

Kromě jiného, interiéru vozidla dominují sedadla, která vás mohou po namáhavém dnu v práci po cestě domů třeba i příjemně namasírovat. Eleganci je také učiněno zadost, čtvrtou řadu Octavií si zamilujete už na první pohled.