Kilogramy navíc – jaké sporty vám pomohou a nezničí kolena?

Někdy se to stane cíleně, jindy ani pořádně nevíte, kde se to vzalo. Kilogramy navíc okupují vaši postavu a vám je to nepříjemné. Najednou nezvládnete tolik, co dřív, nemůžete se pořádně ohnout, nedopnete kalhoty a oblek, který jste si před rokem za velké peníze pořídil je také pasé, protože ho nezapnete. Je na čase zaměřit se na jídelníček a něco se sebou dělat. A především začít se sportem. Ale s jakým, aby vás nebolely klouby?

Jízda na kole

Pro klouby ideální, protože je odlehčujete, nezatěžujete celé tělo a můžete tak déle jet, čímž protahujete tělo a pomáháte své fyzičce. Kolo je také dobré na protažení kloubů a kolen, takže ideální sport.

Plavání

V bazénu jste nadnášeni vodou, takže nějaké kilogramy navíc, které nosíte, se na kolenech neodrazí. Plavání je navíc pohyb, který prospívá celému tělu, pomáhá zádům, svalům, kloubům a dá se s ním hezky hubnout.

Nordic walking

Chůze s hůlkami, kdy se opíráte o hůlky a váha těla tak nespočívá celá jen na kloubech a kolenech je ideální. Můžete vyrážet na různě dlouhé procházky, jít do lesa, do hor nebo kousek za město.