Kdy se vrhnout na plot

Všechno má svůj čas a zejména na stavbě je dobré si rozmyslet návaznost jednotlivých prací, abyste si dalšími úpravami nezničili, co už je hotové. To se potom budete točit v kruhu a náklady zbytečně porostou. S finální verzí plotu proto určitě počkejte, až vám kolem domu přestane jezdit těžká technika, která by nové oplocení mohla eventuálně poškodit. Jakmile dokončíte terénní úpravy, můžete se konečně vrhnout na výběr oplocení. Vzhledem k široké nabídce materiálů a modelů bude dobré sestavit si „bojový plán“, podle kterého budete při výběru postupovat.

Na začátku si srovnejte priority, abyste věděli, co od plotu chcete, podle nich se vám potom výběr zúží na vyhovující varianty. Důležité je, zda vám záleží spíš na vzhledu plotu, jeho funkčnosti, nebo jsou pro vás podstatné oba úhly pohledu.

Plot na míru

Chcete namítat, že už je skoro zima a plot už nepůjde postavit? Žádné obavy, na stavbu plotu nemusí být léto, stačí, když půda nebude zmrzlá na kost, podzim ani zima nejsou překážkou. Funkčním a zároveň estetickým řešením oplocení jsou betonové ploty. Betonové ploty jsou složené z plotových sloupků a dílců zasunutých mezi sloupky. Výška plotu je variabilní, stejně jako tvar zakončení. Betonový plot si snadno přizpůsobíte vlastním požadavkům a představám i díky různým dekorům a barvám, ze kterých můžete vybírat. Díky vysoce kvalitnímu betonu, ze kterého jsou ploty vyrobeny, se pochlubí vysokou odolností vůči klimatickým i mechanickým vlivům, mají dlouhou životnost, a co je vůbec nejlepší, jsou absolutně bezúdržbové.

Plot na míru znamená, že si vyberete podle sebe vzhled a rozměry plotu a zkušení technici vám jej instalují kolem domu se vším všudy. Samotná montáž betonového plotu je poměrně rychlá záležitost, pokud ji necháte na profesionálech. Nejprve zaměří polohu sloupků, vykopou základy a sloupky usadí. Potom mezi ně zasadí plotové desky a plot je na světě. Ze stejného materiálu jako plot lze vyrobit také zahradní domek, pergolu a ze zbytků třeba okrasné truhlíky.