Jsou planetové a šnekové převodovky dobrou volbou?

Planetové a šnekové převodovky patří mezi základní vybavení celé řady nejen stavebních strojů. Dají se ale nahradit něčím lepším?

Šnekové a planetové převodovky Bühler. Na pohled rozdílné součástky, při bližším prozkoumáním relativně podobné výrobky. K čemu vlastně slouží a jak jsou velké? na to se podíváme v následujících řádcích.

Šnekové převodovky

Velice často uvidíte především šnekové převodovky Bühler. Tedy ne doslova. Šnekové převodovky jsou totiž dobře ukryté v útrobách stroje. Jakmile ale uvidíte například bagr, kombajn, silniční válec nebo jeřáb, budete vědět, že jsou minimálně jednou šnekovou převodovkou vybavené. A není se čemu divit, že se používají právě v těchto strojích.

Šnekové převodovky se totiž mohou pochlubit svým vysokým výkonem a silou, kterou dokáží ustát. Dobrý je také dostatečný náklon. Ten se používá především u jeřábů, ale také dalších strojů. Šnekové převodovky Bühler využívají také otočné části různých strojů, případně se hodí také pro pohon bubnu navijáku. Možností využití je zkrátka dostatek.

Planetové převodovky

Planetové převodovky Bühler na tom nejsou jinak. Tedy alespoň po stránce funkcionality. Samy se totiž používají v celé řadě stavebních strojů a k různým účelům. Největší výhodou planetových převodovek je ale především jejich malá velikost. Díky ní je možné používat ji i v takových strojích, kde není v konstrukci dostatek místa pro velkou převodovku. I ve stísněných prostorách totiž dokážou velice spolehlivě fungovat.

Zajímavá vás ale, k čemu vlastně takové převodovky slouží? Pomáhají například s optimalizací hydraulického okruhu stroje. Právě tady totiž dokáží maximálně využít nabízeného výkonu a svých vlastností. Těch můžete využít i vy. Tedy alespoň ne ve chvíli, kdy se vám převodovka pokazí. Ani v případě poškození ale nemusíte zoufat. Zamiřte na eshop Schmachtl.cz a pořiďte si novou. Za rozumnou cenu a s možností expresního doručení až k vašim dveřím.