Jak vybrat herní sestavu pro skutečného hráče

Malí jsou hraví, velcí často utíkají před svými problémy do světa fantazie, takže počítačové hry bodují u dospělých i dětí. Někteří z nich jsou nenároční, starší či jednodušší hry nepotřebují špičkovou grafiku ani oslňující výkon. Naopak ti nároční hráči, kteří netrpělivě očekávají každou nově vycházející hru, vyžadují špičkovou kvalitu obrazu, výkonný procesor a dostatečně velkou operační paměť. Na to je však zapotřebí výkonnější herní PC.

Základní herní sestavy jsou určeny nenáročným hráčům, kteří si vystačí se staršími tituly, nebo paří onlajnovky. Vy budete muset mířit výš. Podle toho, jaké hry chcete hrát, vybírejte řadu herního PC. Takovou střední třídou jsou PC sestavy Bobcat, které se vejdou i do nižšího rozpočtu a při nízké ceně poskytují velmi solidní výkon. V nižším nastavení vám dokonce dovolí zahrát si i náročnější moderní hry. Soustředíte-li se výhradně na současné hry, zaměřte svou pozornost na herní sestavy Falcon. S vyšším výkonem přichází možnost zahrát si moderní hry i ve vyšším nastavení. Méně plynulého obrazu si můžete všimnout pouze u nejnáročnějších současných her. Vadí-li vám to, zaměřte vaši pozornost na PC sestavy Leopard, které jsou sestaveny tak, aby umožňovaly hraní těch nejnáročnějších současných her ve skvělé kvalitě obrazu a bez zasekávání.

To ale stále nemusí stačit všem. Co když patříte mezi kráče posedlé výkonem? Potřebujete maximální výkon herní sestavy, která bude myslet i na rezervu výkonu pro hry budoucí? Potom vsaďte na herní PC sestavy Wolf, Panther či Elite Gamer, které patří k absolutní špičce, co se týká výkonnosti herních PC. Ty jsou vybavené velkokapacitními SSD disky, výkonnými grafickými kartami a jim odpovídajícími procesory. Zahrajete si na nich pohodlně nejnovější vysoce náročné hry v nejvyšším nastavení a s napětím budete očekávat nové hry, které teprve přijdou, protože na ně budete připraveni.