Jak si sázením na sport začít vydělávat?

Profesionální sázení sice není úplně pro každého, zároveň se však nejedná o tak specializovaný obor, aby ho (čistě teoreticky) nedokázala zvládnout většina z vás. Pro profesionální sázení potřebujete především kladný vztah ke sportu (klidně i v pasivní podobě) a chuť se učit, protože většina schopností a dovedností profesionálního sázkaře je do jisté míry vstřebatelná.

Ať už se chystáte sázet na fotbal nebo například na Formule 1, základem by pro vás mělo být obrovské množství odhodlání, takový ten pocit, že to prostě chcete zvládnout a že to zvládnete. Cesty zpátky pro vás prostě není, jediná možná cesta je cesta vpřed.

Jestliže máte dostatečnou dávku odhodlání, dále je potřeba najít si stránky se vzdělávacími články a sestavit si studijní plán. Ano, bez studia se neobejdete a dobře zorganizovaný studijní plán vám ušetří spoustu práce.

Při sestavování studijního plánu byste měli dodržovat několik zásad. Tou hlavní zásadou je, nepřeceňovat se. Při plánování byste měli mít reálná očekávání. Pokud si nejste jistí, že daný koncept během určené doby vstřebáte, raději si na něj vyčleňte více času. Tím předejdete zbytečnému zklamání, které by přineslo nedodržování termínů, a samozřejmě také problémům, které by mohlo způsobit nedostatečné pochopení tématu. Vždycky je třeba si uvědomit, že sázení je jako stavění domu. Pokud nepostavíte pořádné základy, stavení vám místo radosti bude přinášet jenom problémy, pokud se vám rovnou nezhroutí.

Jestliže máte sestavený učební plán, můžete se do toho pustit. Během doby studií přitom už můžete začít sázet, ale pouze za menší částky a pouze při dodržování naučených konceptů a pravidel. Při sázení je velmi snadné naučit se špatným návykům, zbavovat se takových návyků lze ovšem velmi těžko.

Za jak dlouho se dá sázením vydělávat?

Někomu cesta k ziskovému sázení bude trvat několik měsíců, jiném třeba i 5 let. Pokud však máte dostatečnou dávku odhodlání a hlavně chuť se učit nové věci, potom je velmi pravděpodobné, že této mety dřív nebo později dosáhnete. A to je skvělé.

Abychom však nemlžili pouze obecnými termíny. Pochopení základních vzdělávacích modulů trvá přibližně půl roku, samozřejmě v závislosti na vašem denním/týdenním časovém vkladu. V té době jste čistě teoreticky připraveni pro ziskové sázení, něco málo však musíte věnovat ještě praxi. Suma sumárum, pokud jste k sázení předurčeni, tato meta pro vás není zase tak vzdálená, jak se někomu může zdát.